| florina30 a întrebat:

Cota indiviză de 27, 60 la sută în părțile comune indivize ale imomilului. Ce reprezintă 27 la sută din părțile comune indivize ale imobilului prin definiție mai concret și real și 101 m patrați total teren aferent?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Partile comune indivize ale imobilului sunt, dupa caz, scara exterioara si interioara a imobilului, uscatorul comun, coridoarele, trotuarul exterior, aleea de acces, curtea, etc.
Terenul aferent este terenul pe care este construit imobilul si terenul exterior atribuit acestuia si tu ai 27, 60 % din acest teren (reprezinta cca 28 mp din 101 mp) si tot acelasi procent din partile comune.