| dianainsta01 a întrebat:

Credeti ca muzica pentru invatat si citit functioneaza? e doar o muzica relaxanta sau te ajuta cu adevarate sa te concentrezi? happy

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pe unii chiar ii ajuta, depinde si de gandirea ta, si cat de linistita si calma esti. In cazul in care esti o fire linistita, cuminte, calma sigur te va relaxa si o sa te concentrezi mai bine, in caz contrar daca esti o fire mai nervoasa si mai "rea" te va enerva muzica si sigur o vei oprii.

| Rubyrubyy a răspuns:

Da. O muzica relaxanta parca te ajuta sa te concentrezi mai bine.Si eu obisnuiesc sa ascult muzica relaxanta de ex: instrumentale.

| Sline a răspuns:

Depinde de firea ta pe uni chiar ii ajuta pe alti nu