| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot sterge pixul de pe un act

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un act(document) care prezinta stersaturi nu mai este valabil ( este considerat un document falsificat!). Indiferent de metoda de stergere practicata(cu pasta corectoare, cu alcool, prin razuire), stergerea pastei de pix lasa urme clar vizibile.

| MrAngelus a răspuns:

Fii atent:

Acopera ce ai scris cu pasta corectoare. Apoi, cu lama stergi pasta corectoare. Asa se va lua si pixul si pasta.

| Ziiziii a răspuns:

Cu corector!

| pedobear a răspuns:

Cu lama

| AntoniaOrman a răspuns:

Cu corectorul. Daca vei incerca sa stergi cu altceva nu se va sterge si iti va ramane si urma! sad

| Raluca_sandu_1990 a răspuns:

Cu corectorul sau, in caz ca ai scris cu un pilot frixion stergi cu radiera

| Craioveanu_Telex_1985 a răspuns:

Dati-mi detalii