| adrian120 a întrebat:

Cu urmatorul system :

procesor AMD AThlon 2 xII dual core 2.9 ghz

placa video ASUS Nvidia Gefroce GT630 1 gb ddr5 128 bit

4 gb ram ddr3 1333mhz

Sursa Ms-Tech 450W

Placa de baza ASRock M3A770DE bulk

HDD 320 gb SATA II

win 7/32bit

cum o sa ruleze urmatoarele jocuri? Crysis3, Far Cry3, Battlefield3, GTA4, Assassins Creed3, Fifa 13

pe ce setari o sa ruleze fiecare? as dori o descriere pentru fiecare joc cu setariile pe face le pot jucabig grin. FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

GTA IV, cred ca e pe primul loc. Si nu cat pentru grafica oferita, cat pentru calitatea proasta a portarii.Pentru GTA 4 iti trebuie o placa video de 2GB DDR5 daca vrei fluenta si mai ales daca ai o rezolutie de 1920x1080. (nu stiu ce monitor ai)
IDEM si pentru celelalte jocuri. Incearca-le! Atea sunt jocurile care iti merg tie pe placa ta video cu fps http://i.imgur.com/LBfFhyN.jpg

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Crysis3 iti merge pe LOW (33 fps)
Far Cry 3 - LOW (55 fps)
Battlefield 3 - LOW (39 fps)
GTA 4 - LOW (30 fps)
Assassin´s Creed III
Assassin´s Creed III (2012) - MEDIUM (36 fps)
Fifa 13 - Ultra High - 70 fps (e singurul care iti merge la toate setarile)

| adrian120 explică (pentru neluL):

Dc o sa mearga doar pe low bf3, far cry3 si gta4?:O.daca imi explici iti dau tie fundabig grin

| adrian120 explică (pentru neluL):

Nu prea cred..pt ca ma uit la gameplay pe youtube..si joaca gta4 cu placi mult mai slabe decat a mea...si le merge chiar si pe higt
uite aici de exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=im4M-BxuZTk
el joaca pe medium cu systemul asta:CPU- Amd Athlon II X2 @2. 81ghz
GPU- Nvidia Geforce 210(Asus EN210 Silent)[1 GB DDR2]
RAM- 2GB DDR2
OS- Windows XP Sp3
deci nu are cum mie sa nu imi mearga mai sus.

| adrian120 explică (pentru neluL):

Si monitorul are rezolutia de 1366x768
cu diagonala de 16

| adrian120 explică (pentru neluL):

Uite alt exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=tLIpQSJ8nGM
joaca cu systemul asta: Resolution 1440x900
Settings High
Winfast Leadtek GT 630 1Gb.
Foxconn 45CMX
2GB Ram
450 Watt PSU
Pentium Dual Core E2200 2.2Ghz OC 2. 4Ghz
10-25 FPS
si joaca pe higt.

| adrian120 explică (pentru neluL):

Si aici ii gta cu placa mea video http://www.youtube.com/watch?v=vHrPK3HIiLk

| neluL a răspuns (pentru adrian120):

Eu am luat in considerare un monitor pe 22 (mai popular).Ce sa-ti zic... spor la jocuri! Cand instalezi GTA 4 lasa un reply.

| adrian120 explică (pentru neluL):

Okbig grin mersi

| neluL a răspuns (pentru adrian120):

GTA IV, cred ca e pe primul loc. Si nu cat pentru grafica oferita, cat pentru calitatea proasta a portarii.Pentru GTA 4 iti trebuie o placa video de 2GB DDR5 daca vrei fluenta si mai ales daca ai o rezolutie de 1920x1080. (nu stiu ce monitor ai)
IDEM si pentru celelalte jocuri. Incearca-le! Atea sunt jocurile care iti merg tie pe placa ta video cu fps http://i.imgur.com/LBfFhyN.jpg

| Acaikus a răspuns:

Iti pot spune ca FarCry 3 si Assassin's Creed 3 o sa-ti ruleze la maxim, Crysis 3 cam la medium spre low, GTA 4 la medium, iar Battlefield 3 medium spre high. In general jocurile astea mai noi isi aleg singure setarile astfel incat nici sa nu ai prea mare lag dar nici sa nu se vada prea prost. Mult noroc!

| VlaxDDDDDD a răspuns:

Da happy