| bya24 a întrebat:

Cum adica card locked? e la un aparat foto iar cardul este sd de 512 mb. cand il bag in aparat nu pot face nimic, nicvi poze nimic...am incercat si nu pot formata, imi apare acelasi mesaj: card locked. ce trebuie sa fac? sa ma ajute si pe mine cinevacrying(

2 răspunsuri:
| fsdfsd a răspuns:

Este blocat, incearca cu un adaptor sa il bagi in pc si sa il formatezi

| bya24 explică:

Am incercat sa dau format, dar nu merge... zice ca e protejata info de pe card