| Ghinea_Alin_1998 a întrebat:

Cum aflu cat valoreaza o mondeda veche?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Mergi la Banca Națională a României din județul tău și acolo afli și valoarea.
Pa, pa.

| Ghinea_Alin_1998 explică (pentru Legiuitoarea):

Alta metoda nu e?

| WUB a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Din păcate nu cred că există un criteriu după care ne putem orienta 100% dar contează anul și starea în care e ( ruginit sau nu ), și țara din care provine, dar nu îți închipui că monedele din 1980 au o valoare prea mare, daca ai de prin anii 1600, 1500, 1700, dar nu din 1950+.

Baftă!

| Ghinea_Alin_1998 explică (pentru WUB):

Am una din anul 1801 din Anglia, cam cat ar valora, e in stare foarte buna