| Winniee a întrebat:

Cum ajung de la Obor la Universitatea Politehnica din Bucuresti?
( mijloace de transport in comun, metrou etc.? )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei metroul de la Obor la Eroilor(directia Unirii-Republica). La Eroilor schimbi pentru Politehnica.
http://www.metrorex.ro/Resurse/Harta/harta.png
Sau poti sa mergi in sens invers de la Obor la Dristor 2. Acolo te duci la Dristor 1 si schimbi cu metrou de Preciziei, vei merge cu el 6 statii pana la Politehnica. Tot 9 statii ies. Si trebuie sa schimbi macar o data metroul.
O alta varianta e sa mergi de la Obor la Piata Victoriei, iar schimbi magistrala, de acolo mergii la Unirii, schimbi din nou magistrala, iei metrou de Preciziei, vei merge 3 statii pana la Politehnica. Recomand totusi prima varianta pentru ca dureaza mai putin. Ultima varianta e cea mai complicata, dar ti-am prezentat-o ca sa stii toate modurile in care poti ajunge cu metroul.

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cel mai simplu cu metroul :
Bucor Obor spre Gara, il schimbi la Eroilor cu cel spre Politehnica, unde si cobori ( faci cam 30 de minute).