| Antonia23K a întrebat:

Cum aplici unui tabel in Excel un contur exterior cu linii duble de culoare verde și linii interioare punctate de culoare neagră?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Pentru a aplica un contur exterior cu linii duble de culoare verde si linii interioare punctate de culoare neagra unui tabel in Excel, puteti urma acesti pasi:

Selectati intregul tabel, inclusiv antetul de coloana si linia de numere de rand.
In meniul "Formatare Conditionala", selectati "Reguli de Formatare Conditionala"
In fereastra care se deschide, selectati "Formatarea Noua Regula"
In "Tipul Regulii" selectati "Formatare de contur"
In "Stilul de contur" alegeti "dublu" si "culoare" verde
In aceeasi fereastra, selectati "Adauga o regula"
In "Stilul de contur" alegeti "punctat" si "culoare" neagra
In "Aplica aceasta regula pentru" selectati "Linii interioare"
Apasati "OK" pentru a aplica formatarea.

Pasii pot varia in functie de versiunea excel folosita.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai selectezi tabelul, alegi borduri >mai multe despre borduri și prima oară setezi culoarea și tipul de linie de care ai nevoie și aplici la contur(ar trebui sa specifice pe undeva ), pentru interior la fel, setezi ce ai nevoie și dai interior sau ceva de gen (din nou, e langa exterior sau margini, depinde de versiunea de Excel)
Sper că te-am ajutat!