| Ionel1231 a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor in Excel. Nu stiam unde sa postez si am pus aici. Daca e nevoie mutati voi topicul.
Am un tabel ca in imaginea de mai jos si as dori sa fac cumva ca excel ul sa imi gaseasca automat toate liniile care au acel numar cu C... la fel si imi creeze un tabel separat cu respectivele linii. Este posibil?
https://imgur.com/5GVCrrE

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pentru a-ti gasi acele numere cu C poti folosi functia,, find". Excellul in sine nu iti creaza singur tabele, ci doar le prelucreaza