| Georgii a întrebat:

Cum ara arata orasul tau daca ai fi primar? Funda!
love struck

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Probabil total diferit? laughing aş vrea în primul rând ca trotuarele să existe şi să fie drepte, măcar alea să nu aibă gropi O.o apoi de drumuri, nu mai spun nimic. Aş pune toate băncile într-un singur loc, ca un mall pentru bănci, că tot oraşul e plin de ele laughing Aş deschide magazine avantajoase pentru clienţi. Nu chinezării extra scumpe fără calitate. Ăăă... e clar că aş face mai multe parcuri îngrijite şi aş scăpa de toţi câinii. Cine vrea câine, să-şi cumpere. La fel şi cu pisicile. Probabil aş deschide încă vreo 2 muzee, sau hoteluri, că e o zonă frumoasă şi merită văzută, sau poate aş face chiar un fel de excursii în zonă, cu ghid şi chestii chestii organizate. Ăăă, transportul în comun să fie mai accesibil populaţiei, şi aş lăsa taxiurile deoparte. Şi aşa e plin oraşu' de ele şi tot nu fac nimic, ocupă doar spaţiu. Ah, ar mai fi multe altele laughing
Ah da big grin dacă se poate aş construi o centrală eoliană... sau solară. Sau orice altceva eco big grin

9 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Tema asta o am si eu la civica thinking
probabil plin de magazine :X
pizzeri laughing
parcuri
peste tot sa fie cate o boxa cu muzica happy

| Alyra a răspuns:

Dac-as fi eu primar,orasul meu ar fi plin de plante,si flori,curat,cu o sala de spot bine dotata(cu aparate,piscine,etc),ar avea un club de parasutism,un adapost pentru animale,unul pentru batrani,un orfelinat,case cu etaj,vopsite toate roz,verde, sau maro, un lac, si altele.
Cam asa mi-ar placea sa arate.happy

| zanesiprintese a răspuns:

Un oras cu adevarat curat, fara catei pe strada (i-as steriliza cu fonduri europene!) cu multe flori, dar nu cumparate cu sute de mii de euro, din seminte puse in sere si apoi in pamant, o adevarat capitala europeana as face din Bucuresti!

| Zoki a răspuns:

Cred ca ceva in stil futuristic xD

| Slayzor a răspuns:

Plin de fabrici de pepsi si sa aiba o arena de wrestling si stoc nelimitat in magazine de patchuri si expansionuri la World of Warcraft

| darielle a răspuns:

Deci in primul rand sa fie multe magazine,pizzeri,multe parcuri pentru copii,fara mizerie,cu multe flori, si sa fie reduceri la magazine, si sa nu mai fim in criza.
Ar arata cu adevarat frumos orasul meu.

| danahh a răspuns:

Superrrrrrrr daca cineva fura ceva il bag la puscarie sau daca arunca ceva pe jos

| Tiffany89 a răspuns:

Daca tot suntem in Romania, as face drumurilelaughing

| Danyela_Natalia_2000 a răspuns:

Eu daca as fi primar ...as vrea in primul rand sa renovez drumurile, sa plantez flori, sa dau foarte multe ajutoare...sa le gasesc locuitorilor servici, sa le fac oamenilor saraci case, sa fac pentru copii din sat parcuri.dar nu in ultimul rand sa deschid o biblioteca cu foarte multe carti, din care copii sa poata invata mai mult:-
Sper ca ti-am fost de ajutor si sa primec funda.