| AllNone a întrebat:

Cum as putea sa imi sporesc atentia la ore sau in general? Am observat ca imi pierd usor atentia si ca nu reusesc sa retin anumite lucruri...

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Daca nu iti place o anumita materie normal ca o sa te distraga si cel mai marunt lucru pana la sfarsitul orei, asta tine de tine, de vointa ta, sa-ti impui tu sa fi atent!

| Galea_Riana_1995 a răspuns:

Incearca sa iti tii mainile ocupate(jucandu-te cu degetele sau cea cu care nu ii poti deranja pe ceilalti)sau ia-ti notite la toate lucrurile care ti se par importante. Daca nu incalci regulamentul scolii ai putea sa inregistrezi lectia si sa o asculti daca ai pierdut ceva din lectie din vina neatentiei.