| Jeryko a întrebat:

Cum dezactivez feedbackul tactil de pe Vodafone smartmini? nu pot ajunge la setari.

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a dezactiva feedbackul tactil pe un Vodafone Smart mini, urmeaza acesti pasi:

Deschide meniul de setari al telefonului. Acest lucru poate fi realizat prin apasarea butonului de meniu sau prin apasarea iconitei de setari din ecranul principal al telefonului.

Navigheaza catre secțiunea "Afișaj" din meniul de setari.

In aceasta secțiune, ar trebui să găsiți o opțiune numită "Feedback tactil". Aceasta poate fi numită diferit in funcție de versiunea sistemului de operare pe care o aveți instalată.

Dacă această opțiune este activată, atunci feedbackul tactil va fi activat pe telefonul dvs. Pentru a dezactiva feedbackul tactil, selectați opțiunea "Dezactivat" sau "Off" (in funcție de limba sistemului de operare).

După ce ați făcut schimbările dorite, asigurați-vă că apăsați butonul "Salvează" sau "OK" pentru a confirma schimbările.

Dacă întâmpinați probleme în timp ce încercați să accesați meniul de setări sau să modificați opțiunile de afișaj, este posibil să aveți nevoie să căutați instrucțiuni suplimentare în manualul de utilizare al telefonului sau să contactați serviciul de asistență al Vodafone pentru ajutor suplimentar.