| Ionut_7740 a întrebat:

Cum fac daca vreau sa se auda in boxe ceea ce vorbesc eu la microfon. precizez ca am placa de sunet realtek si imi apare acolo la configurare cum sa pun boxele cum sa pun microfonul si chestii, boxele sunt pe "Line out" iar microfonul pe "mic in", ce ar trebui sa fac pentru a se auzi in boxe ce vorbesc?

Răspuns Câştigător
| misu_3228 a răspuns:

Dublu click pe icon-ul de volum (difuzorul din dreapta jos in bara), se deschide Master Volume, ai acolo Options, Properties, bifeaza Mic In (Pink in), OK, si apoi debifeaza casuta Mute din dreptul volumului de la Mic In (Pink in)

2 răspunsuri:
| Ionut_7740 explică:

Se aude dar cu unele paraituri. sa fie de la microfon? straight face

| psihedelic a răspuns:

Da de la microfon e