| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Cum fac oamenii bani din droguri? (doresc sa stiu pentru cultura mea generala)

7 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● E o intreaga ierarhie cei care le vand intra la inchisoare iar cei care fac bani sunt sefii.

● Si da te-ai prins aceia nu intra.

| Hikari a răspuns:

Buna.
Facand trafic cu ele. Adica le vand si fac bani foarte usor.

| r0xaa a răspuns:

O sa ai o cultura generala foarte ''bogata''daca afli astalaughing)

| Memories a răspuns:

Sunt anumite plante care se cultiva iar apoi le piseaza sau nu stiu cum pe undeva prin Columbia iar acolo ei le vand cam cu 1000 de euro kilogramul.
Cu cat treci mai multe granite pretu se scumpeste iar in Romania ajunge pana pe la ordinul sutelor de mii.Deacolo preiau dealerii si le vand mai departe.
Am vazut intr-un documentar, adica nu duc o viata de "strada" iar daca am gresit sa nu imi sariti in caplaughing.

| youangeldevil a răspuns:

Le cultiva si apoi le vindwinking

| BestHelper a răspuns:

Iti explic eu ce vrei sa stii daca vr add lovelace.proud

| thimeyaful a răspuns:

Depinde de drog.In general e ca la tzigari.Cresti planta, recoltezi partea "folositoare" din ea(frunze, tulpina, etc.), o prelucrezi(usuci flunzele, scoti seva, etc.) vinzi "produsul", cumparatorul il vinde la randul lui cu un adaos, si tot asa pana ajunge la un pret exorbitant sau "pretul pietzei". Depinde foarte mult de drog, unele se optzin destul de greu prin multe procese si/sau sunt importate de asta au pretzurile atat de ridicate.big grin