| Biencuta a întrebat:

Cum fac sa imi pun pagina de pornire google? am mozila firefox!
Am apasat pe ceva si nu'mi mai apare acel tool
Ce sa fac :-ss?

Răspuns Câştigător
| Tom a răspuns:

Citeste cu atentie ce am scris si o sa-ti apara si file edit... adica bara de meniuri.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca asa: Start/Control Panel/Internet Options si la Home page scrii http://www.google.ro dupa care bifezi Use current page si dai OK. Succes si numai bine!

| Tom a răspuns:

Dai click dreapta dinsus de unde scrii site-urile dar nu pe bara te titlu.Intre ea si locul unde scrii siteurile unde trebuia sa-ti apara bare de meniuri si bifezi menu bar dupa care o sa-ti apara si acel Tools, dai click pe ei dupa care Options si la Home page acolo pui google sau orice alta pagina care vrei sa-ti apara ca pagina de pornire.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pentru a pune "google" as home page, te duci in start --> control panel --> internet options --> general [este deja deschis] --> apoi vezi o imagine cu o casa si langa un spatiu gol, scrii acolo ce pagina de start vrei [poti si mai multe], in cazult tau "www.google.ro/"! Asta este apoi dai "ok" si cand deschizi internetul, google e prima pagina [asa ar trebui].

Pentru acel tool, deschizi pagina de google [sau alta pagina de net], vezi sus unde sunt "file"; "edit"; "view";"history" etc. si dai pe "view " --> "toolbars" si iti selectezi de acolo. Daca nu gasesti incearca sa dai pe "customize" sau da un search pe google "[numele ei ] toolbar download" si o downloadezi!

sper ca te-am ajutat succes!

| Madalina_2969 a răspuns:

Dai acolo sus la unelte->optiuni ->general-> si iti apare acolo pagina de start si scrii adresa www.google.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eusad, am incercat cum a spus tom si a mers... Dar mi se deschide 2 pagini una cu google iar cealalta cu pagina de o aveam inainte...Cum pot sa fac sa se deschida doar pagina google?

| rona2710 a răspuns:

Ca sa-ti apara bara de meniu trebuie sa dai click dreapta pe bara de sus si bifezi "menu bar" si o sa gasesti acolo in menu si "tools". Apoi din Tools - Options - Tab General - Home page - goole.ro

| Biencuta explică:

Deci nu'mi apare file edit view si history habar nu am pe ce am apasatthinking Ce fac in acest caz? happy