| Meli34 a întrebat:

La mozila firefox, cum pot sa pun pagina de pornire google? Stiu ca dai undeva la tools, da nu vad nicaieri asa ceva.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Vezi că la mozila este sus
Fişier
Editare
Vizualizare
Istoric Semne de carte
Unelte
Ajutor.

Apasă pe Unelte şi dăi la Opţiuni. şi ştergi linkul ăla şi pui linkul cu google.

| Paulici99 a răspuns (pentru Neimportant):

Multumesc si mie(:happy

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Tools(Unelete)/Internet Options(Optiuni)/General si la When Firefox start(Cand Firefox porneste) selectezi Show my Home Page(Arata pagina mea de start) si la Home Page(Pagina de start) scrii http://www.google.ro si dai OK. Daca nu vezi Tools(Unelte) atunci inseamna ca nu ai afisata bara meniului si pentru a o afisa da clic dreapta pe spatiul de sub bara pe care iti arata Mozilla Firefox si selectezi Menu Bar. Succes si numai bine!

| express11 a răspuns:

Tools-optiuni-general-pagina de start, scrii google-ok-gata

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Dai la tools, apoi options si la start page (sau asa ceva ca eu am in romana, oricum acolo unde scrie o adresa), stergi adresa care e scrisa acolo si scrii www.google.ro si dai O.K.; sper ca te-am ajutat :D

| blackfox a răspuns:

Sus la tools apoi optiuni(ultima) si acolo la General scrie pagina de start. Acolo trebuie sa bagi adresa de la google.

| Jigsaw a răspuns:

Nu mai folosesc Firefox de mult, dar daca imi aduc aminte e unelte-optiuni-pagina de start. (tools e langa file si alea, sus in stanga)

Răspuns utilizator avertizat
| Amelia94 a răspuns:

Tools-options-general-home page :p

| Florin199221 a răspuns:

Probabil ai o versiune mai noua v4++ happy
Vezi ca ai in stanga sus un buton Firefox portocaliu
dai click pe el, selectezi Options si inca o data Options si ai acolo sa schimbi pagina
Daca nu, intra in firefox si apasa Alt.si o sa-ti apara bara de unelte. cu tools, file, help etc
sau a 3 metoda...intrii pe google si dai click pe setare ca pagina de pornire

| ana_8023 a răspuns:

Tools-> Options si scrii acolo Google.com :*

| bogdan4cva08 a răspuns:

Buna Andreea, daca ai Windosul in Romania imi urmezi pasii si vei reusi.
Dai unde scrie Unelte la a 6-a rubrica, dupa aceea ultima casuta adica Optiuni, dai prima -aia unde scrie General si scrie acolo Pagina de start urmat de o banda in care scrie pagina de pornire stergi si scrii acolo www.google.ro.
Asta este tot sper ca ti-am fost de folos si astept funda. :*
La revedere.