| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci un calculator sa mearga repede

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ii mai adaugi niste RAMi... Schimbi procesorul sau ii faci un overclock (neindicat!)... Dezinstalezi programele care consuma resurse degeaba... etc

9 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Daca ai deja un calculator bun, e posibil sa iti mearga prost din cauza unor programe inutile instalate... poate chiar si virusi... ce configuratie ai? adica ce calculator ai?

Bula
| Bula a răspuns:

Duci la un specialist care se pricepe, nu la unul care doar iti ia banii pentru "upgrade" -uri si tot felul de "mariri" de viteza, procesor, memorii etc...
Contacteaza-ma in privat!

| TipulVerde a răspuns:

Poate incerci o formatare + reinstalare OS. Nu instala multe programe, nu mia downloada atat de pe net. Ia-ti un antivirus. RAM mai mult. Coolere bune. Upgrade la tot. Nu il mai tine deschis tot timpul. Astea doar sfaturi babesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara-i o trotineta : )))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In promul rand ar trebuie sa vezi daca nu ai virusi, apoi sa defragmenteze hardu,, sa renunti la toate imaginnnile si toate configuratiile alea frumoase(bara dee start frumoasa, wallpaper si alte chestii) inceratca sa intri in star->run->%tem% si stergi toate fisierele de acolo s-ar putea sa fie cv care iti ingreuneaza pc-ul apoiincearca sa renunti la iconitele de pe ecran adica sa ai dar nu in numar foarte mare indicat ar fi daca nu e un pc performant sa ai pana in 10 iconite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum pot face calculatorul sa se deschida mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii pui alt windous

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii pui turbo

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Ii pui rotitzelaughing