| Anhi a întrebat:

Cum imi activez netu e telefon? sunt pe orange. cunosc pe cineva care are netu activat si desi nu are credit ii merge, il are activat pe telefon. eu cum pot sa fac asta? pleaseee help meee! dau funda big grin

5 răspunsuri:
| adrian_4038 a răspuns:

Dai la *100#. 4(optiuni)... 4(oferte de date)...1 testeaza gratuit internetu pe mobil-ps.scrie ca o saptamana da mie imi mg de o luna.si nu uita de setari funda daca mg

| LoveSroL a răspuns:

Buna am incercat am un Huawei u8650 si nu reusesc sul la *100# si urmez pasii dar sad cand dau la sfarsit 1 imi scrie momentan indisponibil te rugam sa reincerci peste cateva minutestraight face plzzz ajutor

| Feeltheflow15 a răspuns:

Depinde de telefon, nici eu nu am credit dar am wireless pe telefon(Nokia E52)si de cate ori prinde retea de wireless imi merge netu gratiswinking

| AnotherWayToDie a răspuns:

Suna la *100# intra la oferte, apoi la oferte de date si apare acolo 1 saptamana gratis internet pe mobil. dai activare si astepti sa primesti un mesaj. din mesajul ala iti poti lua si setarile Orange pentru internet. bafta! funda?

| LastPoison a răspuns:

Pai.suni la *100#.dai la raspunde si apesi tasta 4(Optiuni), apoi dai 'OK'. dupa dai la raspunde si apesi tasta 4(oferte de date), iar apoi dai iarasi la raspunde si apesi tasta 1(Testeaza gratuit internetul pe mobil), apoi dai 1(Activeaza), iar apoi trebuie sa astepti 1-2 minute pana iti trimite mesajul de confirmare.:*. FUNDA?batting eyelashes