| oasis_6467 a întrebat:

Cum imi aflu cate sloturi am pe placa video si ram?

Salut, de curand m-am gandit sa-mi schimb calculatorul vazand ca pe zi ce trece apar jocuri cat mai interesante :-?, sper ca ma puteti ajuta in problema mea, sa aflu cati rami imi pot baga si pe placa video la fel.

Eu am ramul de 256mb.

AMD Sempron(tm) 2400+
1.67 GHz, 256mb of RAM.

Placa video este RADEON 9200 pro family.
RADEON 9200 PRO SEC Family

Problema mea este ca nu stiu de cat am placa video (daca stiti cum sa o aflu va rog multi sa-mi spuneti) si eu m-am gandit sa-mi iau :
http://www.pcgarage.ro/memorii/kingmax/fbga-mars-1gb-ddr 2-667mhz/
http://www.pcgarage.ro/......w-profile/

Imi merg astea 2?

DAU FUNDITAAAAAA!

3 răspunsuri:
| C0nflic7 a răspuns:

Incearca Click dreapta pe desktop,properties,settings,advanced, adapter, si scrie acolo si cum ii zice si cata memorie are

| BlackTRboy a răspuns:

Parerea mea e ca memoria ram ar trebui sati-o gasesti de macar 800ghz nu de 667 iar cu procesorul tau nu stiu daca o sati accepte placa video.E cam riscant sa faci investitii in PC-ul tau actual mai bine tiai lua altul parerea mea.

| BlackTRboy a răspuns:

Parerea mea e ca memoria ram ar trebui sati-o gasesti de macar 800ghz nu de 667 iar cu procesorul tau nu, stiu daca o sa iti accepte placa video.E cam riscant sa faci investitii in PC-ul tau actual mai bine tiai lua altul parerea mea.