| sabin1999 a întrebat:

Cum instalez un driver de sunet la windows xp. plz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Cristi_1137 a răspuns:

Sunt 2 metode: daca este onboard trebuie cautat numele placii de baza si instalat driverul ei( care se gaseste usor pe net pe siteul firmei de provenienta) sau daca este pe cont propriu iei numele placii de sunet si te duci frumos pe net si cauti pe siteul de provenienta. Exemplu : daca este de la Assus te duci si cauti cu numele. adica assus sr25435 driver(este doar un exemplu) da-mi si mie funda pls...si daca ai nevoie de mai mult ajutor baga c0nfort@ymail.com in lista si da un buzz. Sper ca te-am putut ajuta

4 răspunsuri:
| maryellen91 a răspuns:

De pe cd-ul de drivere xp(daca vrei ti-l dau pe mess)
daca l-ai instalat intri la control panel la realtek HD audio manager
intri la audio I/O dai click pe boxa de la bulinuta aprinsa(culoarea corespunde cu ce in care ai u mufa de la boxe bagata in pc)
selectezi line out si dai ok(daca nu merge ia-le la rand)

| Marinutza111 a răspuns:

Cum sa fac un draiver de sunet

| Onder_Davut_Mihaela_1975 a răspuns:

Cum sa instalez sunetu

| Simbotelecan_Alexandru_1994 a răspuns:

Nu stiu si eu vreau sa stiu