| Pinker a întrebat:

Ajutor TPU. FUNDA + VOT.am instalat windows xp si nu am sunet
Spuneti-mi repede cum sa instalez un driver sau ceva ca sa am sunet. Ajutor TPU.Repede sunt disperat

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Deci ia-ti urmatorul program :

CPU-Z = http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Si zi-mi placa ta de baza si iti voi da driverele :) astept raspuns cat mai rapid :-w

| Pinker explică (pentru xBro):

Se numeste awrdacpi dar eu am nevoie de driverul Yamaha DS1 WDM Audio Driver dar nu l-am gasit.am cautat pe tot netul ajuta-ma zi-mi de unde in descarc

| xBro a răspuns (pentru Pinker):

Foloseste programul acesta - http://www.driveridentifier.com/......wnload.php

Dai pe download-ul cel verde, astepti sa se donwloadeze iar dupa il executi astepti sa-ti detecteze driverele neinstalate iar dupa 4-5 minute intra singur pe un site si iti apare acolo ce drivere sa descarci sa le poti instala, sper ca te-am ajutat funda?

| Pinker explică (pentru xBro):

Daca functioneaza iti dau funda si vot

| Pinker explică (pentru xBro):

Zice ca imi trebuie driverul YAMAHA AC-XG Audio Device dar cand ii dau pe download scrie un id si chestii ce sa fac sunt disperat te rog

14 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Prima dată uită-te dacă sunt bine conectate boxele la unitate, sau dacă sunt băgate în priză. a 2-a oară (dacă nu merge nici una dintre cele 2 de mai sus) atunci instalează driver-ul de la placa de sunet happy cam atât ar fi thinking

| Pinker explică (pentru هوراس):

Cum aflu cum se numeste placamea de sunet?

| Viorel_Tudor_1990 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi placa audio. Uite linkul de download http://www.hit.ro/......-bit-15-26

Sper ca ti-am fost de folos

| Pinker explică (pentru Viorel_Tudor_1990):

L-am luat si l-am instalat dar tot nu merge senetul

| xBro a răspuns (pentru Pinker):

Foloseste-te dupa tutorialul acesta - http://www.calculici.com/instalare-drivere-windows-xp-50.html

| Pinker explică (pentru xBro):

Mi-am instalat ce driver aveam inainte sa schimb windowsul dar tot nu merge sunetul Ajutoooooooor te rooog ajuta-ma nu este pc-ul meu

| xBro a răspuns (pentru Pinker):

Pai poate ai placa de sunet arsa, du-te la un service pentru pc-uri si iti v-a spune ei cauza...

| Pinker explică (pentru xBro):

Iti spun sigur ca nu este arsa

| xBro a răspuns (pentru Pinker):

Instaleza driverul audio! Daca nu mai ai cd-ul placi de baza, intra pe site-ul producatorului sau floseste slimsdriver pentru a face update la toate driverele care ai nevoie.Programul il poti descarca de aici=>http://www.driverupdate.net/

| Viorel_Tudor_1990 a răspuns:

Incearca sa iti reinstalezi windowsu..Si vezi dupa daca iti merge