| alexberi a întrebat:

Cum lipesc un geam de balcon? Rama este din metal de care vreau sa lipesc este din metal.

Celelate geamuri sunt lipite cu chit dar am observat ca nu rezista in timp si nici nu lipeste cum trebuie.

Ma gandesc la optiunile:
1. Silicon universal sau sanitar de acvarii - asta lipeste bine dar ni stiu daca rezista la temperaturi extreme si la soare?
2. Spuma poliuretanica - am un tub ramas si stiu ca lipeste foarte bine, dar nu stiu cum rezista in timp.
3. Chit de geam si fixez geamul de rama de metal cu niste cleme de aluminiu.

Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Hmmm nu ma pricep, bunica mea dupa ce lipea cu chit dadea si cu o mana de vopsea pe deasupra chitului ca sa se intareasca, dar intr-adevar nu tine mult la anul trebuie schimbat din nou ca digera tot.

| 54ndy a răspuns:

Silicon, asta e cel mai bun. Să foloseşti din acela transparent. Şi nu se topeşte la soare.