| RebbeSstar a întrebat:

Cum pot eu invita o persoana sa intre in alianta din care fac parte? (grepolis)
FuNdAAAaaa >:

Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Te duci la CLASAMENT, cauti jucatorul dupa numele care il are, dai click pe el si ti se deschide profilul jucatorului si in partea dreapta ai o iconita mica cu un plus ( +) nuantat cu albastru, dai click si ok, si gata, jucatorul a primit invitatie in alianta in care esti. ATENTIE! : Trebuie ca si tu sa ai drept de invitatie. Daca nu ai, ia legatura cu conducerea aliantei sa-ti dea drept de invitatie.

3 răspunsuri:
| RebbeSstar explică:

Deci...eu am acceptat invitatia de a intra intr-o alianta. unul din membrii a spus sa invitam si noi la randul nostru pe altii. nu stiu cum sa fac asta...cum sa trimit invitatie?

| RebbeSstar explică:

Sorry BMVkosmin dar am ales deja...nu mi-a fust de niciun ajutor raspunsul tau, dar mersi ca te-ai oferit :*

| BMVkosmin a răspuns:

Pai toate jocurile sunt la fel dai clik pe jucatorul respectiv si dai invitatie grup sai invitatie alianta acum funda=}}