| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

Cum pot face ca sa am mai multa memorie in disk local c am windows 7 si banda de la local c imi arata ca mai are putin si se umple de tot.va rog.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti lua un utilitar (iti recomand TuneUp Utilities 2011) si sa-i dai sa-ti faca curat prin PC. Daca ai noroc, o sa gaseasca multe fisiere temporare (mie prima data mi-a gasit vreo 8gb). Dupa, mai e faza ca windows iti opreste mai multi gb pentru a face diverse chestii (utilitarul asta o sa te intrebe daca vrei sa le pastrezi sau nu... de aici se mai scad cativa gb). Oricum, tot ce poate utilitarul asta sa faca e sa-ti recupereze undeva la 10-15gb, mai mult nu cred.
O alta idee, si asta daca ai bani stransi si nu stii ce sa faci cu ei, ar fi sa-ti iei un HDD extern. Alea care nu sunt portabile costa in jur de 300lei pentru 500gb.

1 răspuns:
| Tristan1987 a răspuns:

Iti pui windowsul din noua si-ti reorganizezi partitiile. Sau am auzit de ceva magicpartition dar nu stiu daca iti poate transfera spatiu, nu cred ca e posibil, doar sa ti le reorganizezi cum am mentionat prima data. Bafta!