| Iulian_Adrian_1999 a întrebat:

Cum pot face sa mearga mai bine windows 7?

Dau funda pentru cel mai bun răspuns!
Dati-mi cat mai multe informatii va rog!

2 răspunsuri:
| vasi22 a răspuns:

In primul rand nu conteaza ce windows e daca vrei sa iti mearga pc-ul mai bine trebuie sa cumperi o placa de baza mai buna sa iti bagi rami si sa iti imbunatatesti procesorul va merge putin mai dar va merge mult noroc! funda?

| YouTrustMe a răspuns:

Orice windows merge dupa anumite cerinte, adica pc-ul respectiv trebuie sa contina anumite elemente( ex. procesor, memorie). In functie de windowsul care-l doresti pc-u tr sa fie dotat cu aceste cerinte mai putin sau mai mult avansata.
Poate ca pc-ul tau nu are sinstemul la standardele cerute de windows 7.

Uite aici cerintele de sistem pentru windows 7:
Procesor solicitat: 1GHz rapid pe 32 de biți (x86); sau, Procesor de: 1, 6 Ghz pe windows 7 pe 64-biți (x64)
Memorie necesara: 1GB RAM necesar pentru windows 7 pe (32-bit), sau, 2 GB RAM necesar pentru windows 7 pe (64-bit)
Placa video: DirectX 9 procesor grafic cu driver WDDM 1.0 sau mai mare.
Hard disk: 20 GB spațiu disponibil pe disc pentru varianta de windows pe (32-bit), sau 40 GB pentru varianta de windows pe (64-bit)