| superpissy40 a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase la petrecerea de Halloween? Este miercuri dupa amiaza la noi in scoala.Si ea nu ma lasa deloc.Cum as putea sa o conving?

4 răspunsuri:
| Crisss22 a răspuns:

Pai ii spui ca este ceva la care toti trebuie sa participe si ca este ceva bine. adica poti sa ii spui ca nu vei sta mult. doar asa sa vezi si tu cum e. Dar ii poti spune ca se duc toti si ar fi pacat sa nu te duci si tu. macar sa te lase putin.

| anonimus44 a răspuns:

Nu o baga pe aia cu "toti se duc, numai eu nu", ca ii dovedesti ca ai mentalitate de turma si nu te-ai maturizat.
Ii spui direct. Te rog frumos, lasa-ma si pe mine sa merg, nu o sa stau mult si iti promit ca o sa-ti aduc rezultate mai bune la scoala, dar lasa-mi si mie un pic de libertate si distractie. Si o sa vezi ca o sa te vada mai matura.

| Marian_TUrcin_1993 a răspuns:

Pfff. pai e greu sa-ti dam noi sfaturi despre cum sa o convingi pe mama ta pentru ca noi nu o cunoastem. Dar ai putea sa o asiguri ca nu vei face nimic din ceea ca nu vrea ea sa faci si nu stiu sa ii propui un pact care sa sune ceva de genu: "Daca auzi ca am facut ceva ca nu-ti place nu ma mai lasi sa fac ceva ce-ti place tie" Ideea e sa- i dai o asigurare ca nu vei face nimc rau fiind constienta ca vei fi pedepsita... Ceva de genu nu stiu daca m-am facut inteles dar insista parinti urasc sa fie rugati la nesfarsit si pana la urma cedeaza... La mine asa mergeawinking Succes! si daca te va lasa iti urez distractie placuta!

| MiryZimy a răspuns:

Trebuie sa faci un schimb cu ea.De exemplu:
Daca tu faci exercitii in plus ea trebuie sa te lase sau sa faci curatenie iun casa(NU FOLOSI TARGUL PRIN BANI!)