| Pikilescu_Piki_1995 a întrebat:

Prietenele mele (eu sunt fata) fac o petrecere in pijamale de Halloween la una din ele. Mama mea e anti-halloween... Cum as putea sa o conving sa ma lase si pe mine... In restul anului ma lasa dar de Halloween nu vrea. Va rog. Dau fundita si vot.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Pai e romanca, normal ca e anti-orice inseamna ceva strain... Asa e gandirea multor romani : Noi avem traditiile noastre, nu adaugam si nu schimbam nimic! La fel si cu Valentine's day, la noi e dragobete.
Si sunt sigur ca nu te lasa pentru ca vai halloween, dracu, satana, sarbatoare diavoleasca... Nu ai ce sa faci.
Doar daca-i explici ca nu se va intampla nimic rau, de halloween nu se drogheaza nimeni si nimeni nu va fi posedat de vreun spirit...

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Simplu, nu-i semne ca petrecerea are legatura cu halloweenul. Spune-i doar ca dormiti la fata aceea.