| LalOs a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase la ziua de nastere a unei prietene foarte importante.straight face. petrecerea este pe noapte. si e maine seara...straight face. i-am zis ca merg sa dorm la o prietena. care vine si ea la ziua de nastere. dar azi mi-a zis ca nu ma mai lasa? ce sa fac? imi doresc foarte mult sa mergstraight face

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i adevarul, da-i numarul de telefon al parintelui care va supravegheaza si roag-o sa vorbeasca cu acel adult. Dupa ce se va convinge ca veti fi atent supravegheati, ca nu exista nici un pericol, probabil te va lasa. Roag-o sa te duca ea si sa vina sa te ia la o anumita ora, asa se va asigura ca nu vei pati nimic rau, va putea discuta si fata in fata cu adultul care va supraveghea petrecerea, va vedea ca sunt numai copii acolo, ca nu se consuma alcool, tigari, ca nu exista riscuri.

3 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa-ti dea un raspuns cat mai rapid sa te poti pregati si tu pentru asta.Dar in primul rand, cati ani ai?
Ai putea apela la ajutorul tatalui tau, in caz ca el este mai bun cu tine big grin.
Dar sunt singura ca ea nu ar vrea sa te lasa din faptul ca in ziua de azi nu prea poti avea incredere in oricine, nu ca ar vrea sa te supere ci, doar este grijulie pentru tine, este riscant tinand cont ca ( poate ) ea nu cunoate prietena ta, sau cel mai important parintii ei, in cazul asta ar putea vorbi cu mama ei la telefon.
Ai grija de tine si vezi cum rezolvi intr-un mod frumos, fara sa te enervez ca nu te-a putut lasa! >big grin

| Tequilla_3721 a răspuns:

Buna draga Lalos!kiss Scumpa mea! Nu te speria asa sunt parintii! rolling eyes.Asa zic pe moment dar maine te va lasa! Daca nu, incepi si langi si spune-i ca e ceva important in viata ta si ca nu e ceva grav chiar daca este petrecere peste noapte! Spune-i ca daca te lasa, ii vei demonstra ca poate avea incredere in tine! Zii ca daca nu mergi vei regreta! [toate astea spune-i-le in timp ce plangihee hee ]
Daca tot zice NU si NU, pleaca singura!hee hee asta ar fi cam ultima solutie.
Dar n cred ca nu va intelege! kiss Succes si distractie placuta!
Te pupic! Imi dai fundita te rog frumos!?

| DoRiNuTzZzA a răspuns:

Vorbeste cu ea si pana la urma poate te va lasa dar nu te certa cu ea si fi buna pana cand va fi petrecerea)