| Vulpeanu7 a întrebat:

Cum pot sa scap de virusul kernel?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Virus Kernel, de asemenea, cunoscut sub numele de Kernel Virus Redlof.M, este un virus care poate încetini computerul dumneavoastră, determina computerul sa se prabuseasca, si chiar fura informaţiile dvs. personale, cum ar fi numere de card de credit. Din fericire, virusul Kernel-ului poate fi îndepărtat manual sau prin utilizarea unui program antivirus. Este important de copii de rezervă fişierelor înainte de a încerca pentru a elimina un virus manual. Aceasta este o măsură de precauţie pentru a proteja împotriva ştergerea fişierelor gresite sau procese.

Read more: Cum de a elimina virusul Kernel | eHow.com http://www.ehow.com/how_6012429_remove-kernel-virus.html#ixzz1nwlk21Co

Terminaţi Procese infectate

Apăsaţi "Ctrl + Alt + Delete" simultan.

Faceţi clic pe "Task Manager".

Faceţi clic pe "Procese" tab.

Clic-dreapta pe "kernel.exe" şi selectaţi "End Process".
Ştergeţi fişierele infectate DLL

Faceţi clic pe meniul "Start".

Faceţi clic pe "Run".

Introduceţi "cmd" (fără ghilimele) în caseta de deschis şi faceţi clic pe "OK". Aceasta va deschide fereastra Command Prompt.

Tip "regsvr32 / u kernel.dll" (fără ghilimele) în Command Prompt şi apăsaţi "Enter". Dacă DLL a fost neînregistrat cu succes, un mesaj de confirmare va fi afişat.

S

Read more: Cum de a elimina virusul Kernel | eHow.com http://www.ehow.com/how_6012429_remove-kernel-virus.html#ixzz1nwlt4voG

1 răspuns:
| Bogdan1212 a răspuns:

rolling on the floor vai de pc sau laptop trebuie sa spargi calculatorul