| BiaBubulina a întrebat:

Cum pot sa stau in maini? funda!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Exersezi f mult pana te "prinzi" cam ce avant sa-ti iei pentru a nu cadea pe spate dar pentru a reusi sa te si ridici de jos iar apoi cand inveti asta si ajungi in pozitie verticala incordezi bine spatele si bagi un pic burta in fata. Daca stii sa faci roata este exact acelasi lucru

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Așează-te cu fața la un perete, încet îți ridici picioarele pe perete ajutându-te de călcâie. Ai să vezi că nu e atât de greu dar la început ar fi bine să te mai asiste cineva.
Mari succese!

| AlexSM86 a răspuns:

Incearca langa un perete astfel incat cand te pui in maini sa ai peretele ca sprijin de care te desprinzi usor. Spor!

| Asyul95 a răspuns:

Stai linistita ca nu multi pot sa faca nici roata tiganului dar nici sa stee in maini.Pentru primul pas trebuie sa ai putere in maini pentru a te putea tine in maini.Nu neaparat sa fii ca John Sena doar sa ai putini muschi pentru a te putea tine in maini.
Pasul doi:
Iti pui mainile jos,toata palma.(unii see tin doar pe oasele de la degete)
Deci iti pui mainile jos,si incerci sa ridici picioarele, picior cu picior, iti iei putin avant si ajungi pana sa tii picioarele drepte:
Atentietongueentru a putea mai usor sa inveti sa stai in maini daca ai perete liber incearca sa stai la perete in maini.Sa nu fii apropiata de perete cu mainile ca nu o sa reusesti!
Deci iti tii mainile la 14-20 cm de perete si te avanti pana iti tii echilibru la perete.
Succes!

| Asyul95 a răspuns:

! Stai linistita ca nu multi pot sa faca nici roata tiganului dar nici sa stee in maini.Pentru primul pas trebuie sa ai putere in maini pentru a te putea tine in maini.Nu neaparat sa fii ca John Sena doar sa ai putini muschi pentru a te putea tine in maini.
Pasul doi:
Iti pui mainile jos,toata palma.(unii see tin doar pe oasele de la degete)
Deci iti pui mainile jos,si incerci sa ridici picioarele, picior cu picior, iti iei putin avant si ajungi pana sa tii picioarele drepte:
Atentietongueentru a putea mai usor sa inveti sa stai in maini daca ai perete liber incearca sa stai la perete in maini.Sa nu fii apropiata de perete cu mainile ca nu o sa reusesti!
Deci iti tii mainile la 14-20 cm de perete si te avanti pana iti tii echilibru la perete.
Succes!