| xutsu a întrebat:

Cum pot sa trag internet de la router(romtelecom)clicknet la al doilea pc (ce pasi trebuie sa urmez)

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut alex
1. Daca e wireless pur si simplu cauta retelele wireless si o va recunoaste (atentie, majoritatea pc nu vad retelele wireless, mai trebuie o mica investitie, cam 150 lei cred).
2. Daca vrei sa-l conectezi prin cablu, cumperi un cablu de retea de la orice magazin de componente (ti-l face pe loc la dimensiunea dorit) si conectezi pur si simplu pc-ul la router (indroduci o mufa in router si una in slotul de retea al PC).
3. Daca ai un router cu o singura iesire si fara semnal wireless NU poti conecta alt calculator, va trebui schimbat router.
Bafta

1 răspuns:
| cristithebest28 a răspuns:

Foloseste cablul care ti l-au dat, prin mufa usb pentru laptop...