| SunShine_3102 a întrebat:

Cum pot scapa de cetatenie romana?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin renunțarea la cetățenia română în favoarea altei cetățenii.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vai ce intrebare pui! Si ce cetatenie vrei sa adopti? Sau ramai apatrida!

| Roby67 a răspuns:

Completez ceea ce a spus Legiuitoarea; costa circa 1. 000€ si dureaza circa 1 an si multi nervi.

| gigiro a răspuns:

Vii in Austria, si faci cerere la ambasada.Platesti 600 €, dar sincera sa fiu, nu vad ce avantaj ai avea. Oriunde te vei duce, te cunosc ca esti straina. Probabil, peste multi ani, sa nu se mai cunoasca.

Răspuns utilizator avertizat