| tibimania a întrebat:

Cum pot sterge un desen facut cu pixul pe o banca la scoala?FUNDA

13 răspunsuri:
| Bogdan009 a răspuns:

Cu buretelebig grin

| Robertyz a răspuns:

Pai daca e banca de lemn o poti sterge cu smirghel ( stiu, suna aiurea, insa am vazut colegi disperati care au facut asa pentru a sterge banca ) Daca nu este din lemn sincer habar nu am... poate un servetel umed laughing

| ellutza a răspuns:

Incearca cu acetona

| cosmin333 a răspuns:

Pai atunci cand eram la liceu stergeam cu lama...laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu apa calda si sapun si freci bine happy FUNDA!

Răspuns utilizator avertizat
| timisoara a răspuns:

Incearca cu acetona. Funda?

| Maria428 a răspuns:

1. poti cu apa si sapun ( freci bine-bine banca )
2. cu acetona
3. cu apa si spirt ( pune mai mult spirt)
4. cu guma de sters creionul ( dar acum depinde de ce lemn este )
5. poti incerca si cu pronto ( sau altceva ce sterge lemnul )

Sper ca te-am ajutat. happy

| SomeRandomDude a răspuns:

Rupeo laughing

| vladlove123 a răspuns:

Merge si cu guma de sters creion daca banca este din lemn, dar vei albastri toata guma. funda?

| LostYou a răspuns:

Servetel umed.
Vata si acetona
Vata si spirt
Vata cu apa
Smirghel(racai bine)

| ioafrumusica a răspuns:

Putina acetona pe vata, apa calda sau sprey de curtatat lemnul ajuta la banca din lemn. Daca insa e din metal, poti folosi un pix de culoarea bancii si sa scrii chiar peste, sa incerci cu apa desi nu cred ca functioneaza sau cu lac!

| EmnaNagasaki a răspuns:

Simplu cu vata si acetona