| Bianca26bb a întrebat:

Cum pot umfla un balon cu heliu :-\? (ca imi doresc sa pluteasca) Unde gasesc?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Sunt firme specializate care organizeaza evenimente, petreceri, nunti. Poti apela la ei.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Heliu se comercializeaza doar pentru uz industrial, la comenzi speciale.
Un balon se poate umfla si cu gaz metan sau butan, dar exista pericol de explozie! Numai cei cu pregatire, autorizati de gaz au voie si doar in conditii speciale.
Baloanele se mai pot umple si cu hidragen, dar si hidrogenul este explozibil.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Te duci in parcul Herastrau si-ti cumperi unul.
Ai grija sa nu zboare!

| Mare_Urzica_1985 a răspuns:

Pui intr.o sticla otet sau zeama de lămâie apoi pui doua lingurite de bicarbonat, si imediat pui balonul pe gura sticlei...se va umfla si va pluti.