| OdDbAlL a întrebat:

Cum pot vedea factura de curent electric pe internet?

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Indiferent de ce furnizor este vorba, pasii pentru achitarea facturii online sint in general aceiasi. Astfel, clientul trebuie sa se autentifice pe pagina web a furnizorului, se alege optiunea de a plati online, dupa care acesta trebuie sa completeze niste cimpuri (de obicei se cer informatii despre numarul facturii si suma de plata). In ceea ce priveste tipul de card, in majoritatea cazurilor, un client trebuie sa detina un Mastercard sau Visa 3D Secure cu optiunea de efectuare de plati prin Internet.

In momentul de fata, printre furnizorii de servicii care ofera clientilor posibilitatea de a plati prin intermediul Internetului se numara companiile de telefonie mobila Vodafone, Orange, Cosmote si Zapp, precum si Romtelecom, RCS-RDS, Distrigaz Sud, dar si Electrica (numai in anumite orase).

Sursa: http://www.9am.ro/......ernet.html - sectiunea "Cum se poate plati online"

| PierdutăInVise a răspuns:

Nu o poti vedea pe internet.
Dar de ce te intereseaza?
Nu primesti factura prin posta?

| Purcariu_Neculai_1951 a răspuns:

Cum aflu factura de plata

| Baiko_Chivuta_1988 a răspuns:

Cum pot vedea factura de curenta electrica

| Lorena_Lorena_1990 a răspuns:

Online

| Macovei_Georgiana_1992 a răspuns:

Cum pot sa afli cat curent am

| Olaru_Carmen_1979 a răspuns:

Cum pot vedea factura

| Rozvon_Liudmila_1992 a răspuns:

Cum pot afla daca am platit factura

| Ciobanu_Ana-Maria_1999_G1KF a răspuns:

Cum pot vedea factura de curent electric pe internet