| Florin458 a întrebat:

Cum rezolv pe o tableta Allview urmatorul mesaj: "Select boot mode"?

4 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Cel mai probabil nu are androidul instalat sau a primit un hard reset. Incearca sa navighezi din butoanele de volum pentru un restart.

| Florin458 explică (pentru Roxin):

Am incercat, doar ca orice apas si dau ok, tableta se stinge. Apoi cand dau sa o aprind se albeste ecranu 1 secunda, apoi se stinge.Nu o mai pot deschide.Cand o deschid cu butonul power + volum +, apare chestia cu boot mode si 3 chestii acolo, dar orice aleg nu merge.

| Roxin a răspuns (pentru Florin458):

Da, trebuie instalat Android-ul. Asta se face in recovery mode, adică ceea ce iti apare tie.
Stiu cum se face însă iti recomand sa mergi la un service. E mai safe happy

| Rolitech98 a răspuns:

Salut, OS-ul nu este instalat.Intra pe google si scrie modelul tabletei, descarci zip-ul cu androidul.Si mai incolo... eu stiu doar pe Samsung si lg.La Allview cauta pe Youtube :update Android.