| kUuKii a întrebat:

Cum sa imi conving mama sa ma lase azi la piscina? Nu vrea in ruptul capului. A zis ca maxim ma lasa 1 ora jumate afara. Daca nu ma lasa, plecde >acasahappy cea-r sa-mi facabig grin Totusi, cum as putea sa o conving?

5 răspunsuri:
| MailoMailoo a răspuns:

Spune-i ca pleci afara si tu te duci la piscina tongue si inainte iti iei slipul pe tine totbig grin

| MailoMailoo a răspuns:

Spunei ca pleci afara si tu te duci la piscina tongue si inainte iti iei slipul pe tine totbig grin

| dirtull a răspuns:

Azi sunt niste raze de alea naspa uv. mai bine stai acasa, ca dupa patesti ca mine. temperatura, injectii b-). nu prea ai ce face in situatia asta, mai ales ca maica-ta se teme pentru tine te ineci chestii de astea.

| CARMENCITA a răspuns:

Trebuia sa o intrebi de ce nu vrea sa te lase la piscina, poate iti explica.Imi pare rau azi nu este o zi buna de piscina, plaja.Au anuntat la stiri ca radiatiile ultraviolete vor fi puternice si bine ar fi sa nu mergem la piscina.Si maine la fel.Bine ar fi sa iesi cat mai putin afara, daca totusi iesi sa ai o sapca pe cap si in nici un caz la orele pranzului.Ai si tu rabdare.O sa te lase in alta zi.Ai tot timpul sa mergi la piscina in alte zile.Radiatiile ultraviolete pot fi periculoase.Eu zic sa o asculti pe mama ta ca ea iti vrea binele si stie mai multe.Cat despre plecatul de acasa pune-te in locul ei si nu te vei mai gandi sa pleci.Cand vei fi mare si vei avea un copil cum te-ai simti sa-ti plece copilul daca tu nu i-ai dat voie.Ai fi ingrijorata si dezamagita.E bine pentru tine sa o asculti pe mama ta.Nu cred ca o poti convinge.Cand eram copil mama nu ma lasa sa stau la plaja sau in apa la orele pranzului, desi altii stateau si stiam doar ca nu am voie si ca nu e bine.Stiam ca ea stie mai multe decat mine.

| albatavlad a răspuns:

Multi adolescenti de pe TPU au nevoie de un psiholog Cine ma sustine?laughing