| aLlexaNndRa13 a întrebat:

Cum sa imi dezinstalez WINDOWS MOVIE MARKER? fundita big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| aLlexaNndRa13 explică (pentru Ioandelasal):

Mai am o mica intrebare: Cum se foloseste windows movie maker?

| Ioandelasal a răspuns (pentru aLlexaNndRa13):

Nu stiu, nu l-am folosit niciodata. Precis gasesti tutoriale daca cauti pe internet.

| aLlexaNndRa13 explică (pentru Ioandelasal):

Da am gasit! big grin

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Intra la Start →Control Panel→Programs(Uninstall a programs / selectezi programul apoi click dreapta pe ea si Uninstall la final.

| andreiTheDJ a răspuns:

Din control panell / programs and features

| Intreabaaiciiiii a răspuns:

Dai la Cauta Windows movie maker si dai click dreapta pe el si sterge. sper ca te-am ajutat Funda?