| SmokeBobby a întrebat:

Cum scap de key-logger? e, mai bine sa renistalez windows-ul? eu as ramane pe parerea mea sa reinstaalez windows-ul si sa dau format la tot ce ziceti? Scuze categoria

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa reinstalezi OS.
Descarca si instaleaza Malwarebytes Anti-Malware, este gratuit, are interfata si in limba romana, il gasesti pe site-ul oficial.
Dupa instalare dai Actualizare si apoi o scanare completa si daca ai keylogger il gaseste, il pune in Carantina si de acolo poti sa-l stergi.

| SmokeBobby explică (pentru Ioandelasal):

Ma eu as ramane sa reformatez pc cel mai binewinking asa sa faceti daca aveti key-loggerwinking

| Ioandelasal a răspuns (pentru SmokeBobby):

Fiecare cu parerea lui, faci ce vrei.
P.S. Si nu sunt "ma" cu tine, nu-mi amintesc sa ne fi frecat coatele de aceeasi banca. Un pic de politete nu te da afara din casa!

| SmokeBobby explică (pentru Ioandelasal):

Oke scuze

| SmokeBobby explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca schimb windows-ul nu e mai bine? sau cel mai bine sa reformatez toate partitiile?

| Ioandelasal a răspuns (pentru SmokeBobby):

Nu stiu daca este mai bine ori nu. Eu sunt de parere ca schimbarea OS este ultima solutie, mai ales daca nu ai unul cu licenta. Daca este licentiat poti sa-l schimbi.
Formatarea presupune stergerea integrala a partitiilor. In mod normal trebuie sa stergi doar partitia cu sistemul de operare, de regula partitia C.

| SmokeBobby explică (pentru Ioandelasal):

Am xp sp 2 cu licenta happy

8 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

Daca stiai procesele la keylogger le puteai opri, dar cel mai sigur e sa formatezi calculatorul.

| DjZen a răspuns:

Am citit ca poate fii si dezinstalat keylogger dar nu mai gasesc acel tutorial sa til arat dar mai bine dai un reinstall la pc