| alexcuamare123 a întrebat:

Cum scapi de buzele uscate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei apa (sau ceai cald - e mai eficient cu ceai). Preferabil nu rece. Daca vrei sa le netezesti poti incerca fie sa te speli pe dinti cu apa calda, fie sa le tii la abur (deasupra ceaiului de exemplu), numai...sa nu te arzi.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu există remediu, doar tratezi simptomul, nu cauza.

| Lukasssz a răspuns:

Incearca sa bei mai multe lichide.

| oglindasultanului a răspuns:

Cu miere, cu uleiuri, oricata apa bei tot se usuca, si din alte cauze.

| Werrich a răspuns:

Eu folosesc strugurel de buze
https://www.esteto.ro/......inal-4-8-g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu strugurel (de calitate).

| aaanamariaaa a răspuns:

Trebuie sa folosești un balsam de buze care sa iti hidrateze buzele, dar pe lângă asta trebuie si sa te hidratezi tu, frigul e si el un factor care contribuie la uscarea lor. Uite eu ți-l recomand pe acesta https://emagik.ro/produs/balsam-de-buze-revers-cometics
nu conteaza aroma, toate din gama astea sunt geniale. Fata fiind, dețin cred ca vreo douăzeci de balsamuri si nici unul nu hidratează precum acesta, îl găsești la magazinul Top (eu de acolo le am luat), daca nu online.