| xr0sioRx a întrebat:

Un remediu pentru buzele uscate? ceva care sa-si faca efectul rapid, de fapt mai multe nu doar unul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Buzele uscate pot sa ascunda si o boala: http://www.csid.ro/......-13788740/
Deci, mergi la doctor!
Uite si remedii naturiste: http://www.csid.ro/......-11753250/

| Adry05 a răspuns:

Mierea sau uleiul de masline sunt cele mai bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Folosește strugurel.

| WhiteLife a răspuns:

Fa-ti singura balsam de buze, e net superior celui din comert.

https://www.youtube.com/watch?v=tMOKochZ2p8

| alexandrualind a răspuns:

Strugurel.

| Iunix a răspuns:

Dă-te cu strugurel. Chiar dacă ești băiat, merge, te dai acasă.

| Blancche a răspuns:

Folosește un balsam de buze. ^^

| LLLLoooller a răspuns:

Buzele uscate reprezinta o problema specifica din aceasta perioada, iarna. Eu folosesc un balsam de buze(sau cum ii mai zic unii "strugurel") de la Oriflame care sunt de diferite sortimente:vanilie, ciocolata, cirese sau chiar caramel care contin uleiuri hidratante. Sau de la Avon care care si acelea au diferite arome si uleiuri care ajuta la hidratarea buzelor. Sau, inca o solutie ar fi sa iti cumperi un balsam de buze de la farmacie. Sper ca te-am putut ajuta happy.

| xr0sioRx explică (pentru LLLLoooller):

Un leac babesc ai? la ora asta nu am de unde iau sau balsam si am nevoie de buze pentru maine dimineata laughing.