| ShAdoWwW a întrebat:

Cum schimb fontul de la windows pe pc? pentru raspunsul corect fundita...

7 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Windows 7? uite aici: http://xux.ro/customizare-windows-7/

| ShAdoWwW explică (pentru Tlbi):

Cred ca e bun programul dar nu prea am habar cum sa il folosesc...

| Tlbi a răspuns (pentru ShAdoWwW):

E simplu! umbla prin si el ai sa vezi!

| ShAdoWwW explică:

Pe Windows 7

| backback a răspuns:

Click dreaota oriunde de ecran->proprieties->desktop

| wDzZ a răspuns:

Metoda I:
-Click dreapta pe Desktop -> Properties -> Apparence -> Effects -> Alegi fontul pe care vrei sa il schimbi

Metoda II:
-Control Panel -> Switch to classic view (daca nu e deja selectat) -> Apparence and Themes sau Display -> Apparence -> Effects -> Alegi scrisul si ii schimbi fontul.

Bafta.

| Anonim_Romanul_1989 a răspuns:

Intra in Panoul de control -> Aspect si personalizare -> Personalizare -> Culoare fereastra -> Setari complexe de aspect... unde alegi fiecare element in parte la care doresti sa modifici fontul de afisare, si chiar si culoarea si marimea acestuia. Asta e varianta incercata si folosita de mine! Mult noroc!