| Daniel_4881 a întrebat:

Cum se activeaza senzorul ala care daca intorci telefonul intr-o parte se intoarce si imaginea pe IPhone 4G?

4 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Nu trebuie activat, merge pur si simplu. daca nu merge, telefonul tau e fake, chinezesc.

| Daniel_4881 explică:

straight face trebuie activat ca mi-a mers cand l-am cumparat dar o umblat cineva la el si lo dezactivat si nu stiu de unde tongue

| veronica a răspuns:

Nu e nevoie sa actinezi nimic eu intru la imagini si daca intorci tel-ul pe o parte se intoarce si poza pe lateral, miscal mai tare si poza se intoarce si ea dupa pozitia telefonului.

| AlexandruL_3309 a răspuns:

Se numeste accelerometru, senzorul. E multiaxial si detecteaza directia si amplitudinea vectorului acceleratie.