| Camelia1010 a întrebat:

Cum se ajunge mai repede din autogara Militari la Institul Oncologic IOB, Fundeni?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Taxiul nu te costă mult, in general taximetristii au 1 leu 39 bani pe kilometru, drumul de la autogară pana in fundeni in functie de cîti kilometrii sunt, nu depăsesti 30 lei ca sumă. Si daca soferul este experimentat si cunoaste strazile, te poate duce pe un drum mai scurt sa nu stai la stopuri, si evident ca pretul va fi mai mic.

| Camelia1010 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc. 30 lei dau de obicei, in jur dar am dat si 50 lei. si acelasi tarif 1, 39...

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cum a spus si cevdet metroul M3 de la Pacii in directia Anghel Saligny pana la orice statie intre Izvor si Dristor, apoi M1 (il iei exact din acelasi loc) pana la Costin Georgian (directia Republica/Pantelimon) apoi 253. Vezi si http://www.metrorex.ro/harta_p1345-1 respectiv www.ratb.ro

| cevdet a răspuns:

Conform Google maps, M1, M3 si autobuzul 253. Se pare ca nu este nimic direct. Fiind vreo 15 km, nu recomand taxi, mai ales in Bucuresti.