| sopranaCadaverica a întrebat:

Cum se face intrarea la un concert? (unul mai mare, important, gen Scorpions) Dai biletul si apoi te indrepti singur spre zona pentru care ai platit sau te conduce cineva?
Te perchezitioneaza cineva? laughing
Ai voie cu un rucsac mic?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

1. da;
2. da;
3. da.
====
Pentru ca spectatorii să aibă parte de cea mai frumoasă experiență, îi rugăm să citească și să respecte următorul regulament.

Porțile se deschid la orele 17:00. Accesul în zona de concert (Parcarea C din cadrul Romexpo- intrare din Bd. Expozitiei ) se face pe baza biletului achiziționat de pe www.eventim.ro sau din rețeaua Eventim, ori a invitației. Accesul este permis pe baza biletului valid, unei singure persoane, o singură dată. Biletul de intrare își pierde valabilitatea în momentul părăsirii perimetrului spațiului concertului. Pentru siguranța publicului și buna desfășurare a evenimentului, participanții sunt rugați să se supună controlului corporal amănunțit și controlului bagajelor, la cererea agenților de securitate. În caz de ploaie, vă recomandăm folosirea pelerinelor de ploaie. Accesul cu umbrele este strict interzis în incinta locației. Nu este permis accesul cu brichete, băuturi îmbuteliate, obiecte contondente, stroboscop, făclii, torțe, artificii, petarde, arme, curele metalice, aparate foto/video profesionale, caști de motor, biciclete, trotinete, hoverboard, bagaje voluminoase (măsura ideală pe bagaj este cât un A4). În incinta zonei de concert spectatorii vor avea la dispoziție băuturi răcoritoare și alcoolice, apă, în zona barurilor și produse alimentare/gustări în zona de Food Trucks.

(sursa: http://www.events.ro/......orld-tour/ )