| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face o compunere in limba engleza maine dimineata am olimpiada la engleza, si vreau neaparat sa stiu! Funda.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai ajuns să participi la olimpiadă și nu știi nimic?
Interesant!
Pa, pa.

| Park1Suin a răspuns:

Cauta pe net!

| BracKMyhay95 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii engleza iar apoi totul este sa ai imaginatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Angiiiiiii a răspuns:

Incearca sa formulezi una mai scurta bazata pe o idee comuna in engleza iar apoi cauta tot felul de idei dar tot in engleza legate de ea si incearca sa o faci mai mare iar apoi ca sa fi sigur ca e bine tradusa traduo printr-un dictionar online mai bun si mai adauga astfel cuvinte de legatura... sper sa te fi ajutat :* happy

| Antonyo99 a răspuns:

Salut pai cauta o compunere pe net pentru a avea o idee si apoi fa-ti si tu unawinking

| vicusik2000 a răspuns:

Ai ajuns la olimpiada si nu stii nimic? mai intii fa-ti singur temele caci nu vor cadea din pod. succese

| Katykatlin a răspuns (pentru vicusik2000):

E mai greu sa faci compuneri in engleza, asta nu îmseamnă ca nu ştie nimic

| Amynutzamy a răspuns:

Ca sa exersezi poti sa cauti pe net. sa incerci, sa creezi

| Băă_Sebii_1997 a răspuns:

1. Tema compunerii o sa fie data de ei
2.Trebuie sa ai o imaginatie foarte bogata
3.Un vocabular bogat
4.Totul trebuie facut la timpul trecut

| Băă_Sebii_1997 a răspuns:

1.Tema este data de ei.
2.trebuie sa ai o imaginatie si un vocabular bine dezvoltat.
3.Totul trebuie facut la trecut adica o compunere narativa.

| veronica99 a răspuns:

?
depinde ce compunere ai