| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Cum se face un publisher de tip pliant?

1 răspuns:
| ionutzbichisadrian a răspuns:

Pentru inceput deschidem programul si alegem din gama de oferte "Brochures":

Urmatorul pas este alegerea modelului de pliant. Acestea sunt structurate pe domenii de activitate, astfel incat sa puteti sa alegeti domeniul preferat: informatii, evenimente, stiri etc.

Am ales pliantul dorit si il selectam dand dublu click pe cel preferat.

Dupa acest pas, trebuie sa configuram pliantul dupa propriile idei. Pentru acest lucru, in dreapta avem un meniu de unde putem configura optiunile paginii, culorile si schema pliantului, fonturile textelor utilizate si dimensiunile acestuia.

Bineinteles, puteti utiliza alte imagini, culori etc. Puteti salva rezultatul ca si imagine sau, daca doriti sa-l aveti editabil, in varianta publicitara.