| Diva a întrebat:

Cum se intocmeste corect jurnalul de lectura?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu exista un model standard al jurnalelor de lectura. Un autor de manual poate sa sugereze un model, iar profesorul care stie exact ce urmareste poate impune altul. Oricum, un caiet care sa cuprinda insemnari pe baza lecturilor tale trebuie sa cuprinda in parte superioara a paginii datele cartii:autorul, titlul, editura, anul aparitiei timpul lecturii. Ceea ce se consemneaza in continuare poate fi o fisa rezumat.Nu ai precizat cine iti pretinde un astfel de jurnal si de ce nu ti-a explicat care ii sunt pretentiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare profesor cere altceva, intreab-o cum trebuie sa arate, modele nu gasesti pe net.