| Num3Ascuns a întrebat:

Cum se joaca Conquistador cum costruesc satul?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Care sat? Nu e un joc de strategie, e un fel de concurs care se pretinde a fi de cultura generala. Trebuie sa iti alegi o regiune care iti va fi "capitala", raspunzi corect la intrebare si domeniul iti va apartine.
Daca nu reusesti sa iti dai seama de la primul joc cum decurg treburile pe acolo, mai bine renunta si alege un altul. Daca iti plac satele, incearca Travian.

| User a răspuns:

Omu' se refera la conquiStador, NU la conquiZtador (cred). http://www.conquistador.net/ (la asta te referi, nu?). Legat de intrebare... nu stiu, nu joc conquistador.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Se joca foarte simplu numai ca trebuie sa ai cunostinte destul de amanuntite, doarece este joc de cultura generala.

| Num3Ascuns explică:

Scuze asta era la TRAVIAN nu la Conquistador.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu construiesti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HaHaHaHaHa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie cu s laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si o varianata fara inregistrare, care se joaca foarte simplu online
http://www.jocuri12.com/jocuri-conquistador-312.html
Danut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa

| adrianc8ady a răspuns:

Om fara cultura, adica fara carte.