| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Cum se joaca stardoll?

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Din cite stiu este un spatiu virtual.nu stiu de. joc

| doar.pt.voi. a răspuns:

Pai mai intai: Stardoll este un spatiu virtual dedicat fetelor.

Aici daca te inregistrezi iti creezi o papusa si o casa. Exista magazine unde poti cumpara mobila sau haine. Iti pot face un club si de asemenea poti intra in alte cluburi. Poti vb pe chat si poti face bani votand un scenariu, un album un suite si niste tinute sau daca esti superstar poti recila un obiect care nu se mai gaseste in mgazine si iti da un dolar pe zi sau tot daca esti superstar poti vinde haine care nu se mai gasesc in magazine. Pe parcurs ce jocu mai mult castigi starpuncte. La mai multe strapuncte iti da si niste premii care unele sunt gratuite altele daca vrei le cumperi. sper ca te-am ajutat. fundita?happy